Меҳнат мигрантлари учун Телеграм-бот ишга туширилди
Одам савдосига қарши курашиш масалалари бўйича кичик комиссияси ва USAID`нинг «Марказий Осиёда хавфсиз миграция» лойиҳаси ўзбекистонликлар учун @salom_migrant_bot ботини яратди. Бу ҳақда Тошкент шаҳар ИИББ ахборот хизмати хабар берди.
ДУНЁ МЕН УЧУН ЁРУҒ ВА РАНГЛАРГА ТЎЛА
22.07.20214 379
Жамиятимизда шундай аёллар борки, имконияти чекланган бўлишига қарамай, доим ҳаракатда, изланишда. Уларнинг эришаётган муваффақиятлари эса тўрт мучаси соғлом бўла туриб ношукурликда яшаётган айрим аёлларга сабоқ бўла олади.
Фарғона водийсининг тоғли ҳудудларига сел келиши хавфи кутилмоқда
14.07.20213 032
15−16 июль кунлари Қирғизистоннинг Ўзбекистон билан чегарадош ҳудудларида кутилаётган маҳаллий ёмғирлар ҳисобига Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятларининг тоғ олди ва тоғли ҳудудларида сел келиши хавфи мавжуд, дея хабар бермоқда Ўзгидромет.
Тошкентда коронавирусга қарши беморларни даволайдиган махсус поликлиникалар ташкил этилди
13.07.20212 969
Коронавирус инфекциясига гумон қилинган шахслар ҳамда ушбу инфекция тасдиқланган беморларга бирламчи тиббий-санитария ёрдамини кўрсатиш мақсадида пойтахтнинг 11 та туманида 1 тадан махсус поликлиника ташкил этилди.

Запущен Telegram-бот по вопросам миграции и противодействию торговле людьми
Подкомиссия по вопросам противодействия торговле людьми и организация Winrock International в рамках проекта USAID «Безопасная миграция в Центральной Азии» разработали виртуальный онлайн-консультант в виде Telegram-бота.
В Ташкенте задержали мужчину при получении $5 тыс за организацию зачисления в Самаркандский мединститут
23.07.20212 818
Молодой человек пообещал подготовить документы об окончании первого курса одного из казахстанских вузов, а затем перевести «студента» в Самаркандский государственный медицинский институт.
ДУНЁ МЕН УЧУН ЁРУҒ ВА РАНГЛАРГА ТЎЛА
22.07.20214 374
Жамиятимизда шундай аёллар борки, имконияти чекланган бўлишига қарамай, доим ҳаракатда, изланишда. Уларнинг эришаётган муваффақиятлари эса тўрт мучаси соғлом бўла туриб ношукурликда яшаётган айрим аёлларга сабоқ бўла олади.
В горных районах Ферганской долины сохраняется селевая опасность
14.07.20213 024
В связи с ожидаемыми локальными дождями 15−16 июля в сопредельных с территорией Кыргызстана предгорных и горных районах Андижанской, Наманганской и Ферганской областей селеопасно, сообщил Узгидромет.
В Ташкенте задержана лжесотрудница Минвуза, предлагавшая поступление в институт за $10 тысяч
01.07.20213 169
Гражданка, представившись сотрудницей Министерства высшего и среднего специального образования, предложила организовать поступление в зарубежный вуз, а затем перевод в Ташкентский педиатрический институт.