Республика махсус комиссиясининг қарори билан шу йилнинг 20 июлидан бошлаб, умумий овқатланиш объектлари – ресторан, кафе, ошхона ва чойхоналарнинг соат 8:00 дан 20:00 гача фақатгина очиқ ҳавода ишлашига рухсат берилади.
Эслатиб ўтамиз, жорий йилнинг 28 июнидан республика бўйича кўнгилочар объектлар – ресторан, тунги клублар, дискотека, караоке, бильярд заллари ва компьютер ўйинлари марказлари ҳамда умумий овқатланиш объектлари – кафе, ошхона ва чойхоналарнинг ишлашига соат 8:00 дан 20:00 гача рухсат берилган эди.

Предприятиям общественного питания разрешили работать только на открытом воздухе
В Узбекистане ужесточаются ограничения в работе пунктов общественного питания. Об этом сообщила пресс-служба Министерства здравоохранения со ссылкой на решение Специальной республиканской комиссии по борьбе с коронавирусом.
Так, с 20 июля предприятиям общественного питания (ресторанам, кафе, кухням и чайханам) будет разрешено работать только на открытом воздухе (летних верандах) — с 8:00 до 20:00.
Напомним, из-за ухудшения эпидемиологической ситуации в Узбекистане с 28 июня все развлекательные объекты (рестораны, ночные клубы, караоке, бильярдные и компьютерные залы, пункты общественного питания — кафе, столовые и чайханы) работают по графику с 8:00 до 20:00.