Гугурт ва шу каби товарлар қайтимда танга пулларнинг “ўрнини босмоқчи”…ми?
Маълумки, бугунги кунда товар (иш, хизмат)лар ҳақини тўлашда нақд пулсиз кўринишдаги тўловларнинг шакллари ва уларнинг умумий тўловлардаги улуши кундан-кунга ортиб бормоқда. Лекин мамлакатимизда нақд пулли асосдаги ҳисоб-китоблар ҳали-ҳануз долзарблигини йўқотгани йўқ.
Номаълум шахслар UzAuto Motors учун мўлжалланган катта миқдордаги пўлат листларни ўғрилади
28.06.20212 954
12 июнь куни Асакадаги заводга етказилган юкда Россиянинг «Северстали» компанияси ишлаб чиқарган пўлат листларнинг бир қисми етишмаётганлиги аниқланди, дея хабар қилди UzAuto Motors матбуот хизмати.
Актриса ҳикояси: пандемия мени эсанкиратиб қўйди
19.06.20213 278
“Ялмоғиз кампир” образи пандемия шароитида саҳнада яратган илк ролим бўлди. 20 йиллик фаолиятим давомида доим ижобий қаҳрамон образида ўйнардим. Салбий қаҳрамон ролида ўзимни биринчи марта синаб кўрдим, жуда ҳам ёқди!
Мигрантлар учун Россияда ноқонуний бўлиб туриш муддати 30 сентябрга қадар узайтирилди
16.06.20212 717
Россиядаги чет эл фуқаролари ва фуқаролиги бўлмаган шахсларнинг коронавирус пандемияси сабабли вақтинчалик яшаш ёки доимий яшаш муддатлари 2021 йил 30 сентябргача узайтирилди.
Эҳтиёжманд хотин-қизлар учун ОТМга қабул тартиби ўзгарди
09.06.20212 312
Вазирлар Маҳкамасининг 03.06.2021 йилдаги 338-сон қарори билан Олий таълим муассасаларига қўшимча давлат гранти асосидаги қабул кўрсаткичлари доирасида хотин-қизларга танловда иштирок этиш учун тавсиянома бериш ва уларни ўқишга қабул қилишни ташкил этиш тартиби тўғрисидаги низомга ўзгартириш ва қўшимчалар киритилади.
Фарғона вилояти истеъмолчилари учун қулай интерактив карта ишлаб чиқилди
08.06.20212 637
Ҳурматли истеъмолчилар! Сизнинг истеъмолчилик соҳаси бўйича ҳуқуқларингиз бузилган тақдирда мазкур соҳага оид масалаларда маслаҳатлар олиш учун Ўзбекистон истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш жамиятлари федерацияси ва унинг вилоятимиздаги вилоятимиздаги идораларига ёзма, оғзаки ва электрон шаклда мурожаат қилишингиз мумкин.

Неизвестные украли крупную партию листовой стали для UzAuto Motors
В грузовом поезде с сырьём, прибывшем 12 июня на автомобильный завод в Асаке, обнаружена пропажа партии листовой стали, произведённой российской компанией «Северсталью», сообщила пресс-служба UzAuto Motors.
Актриса ҳикояси: пандемия мени эсанкиратиб қўйди
19.06.20213 278
“Ялмоғиз кампир” образи пандемия шароитида саҳнада яратган илк ролим бўлди. 20 йиллик фаолиятим давомида доим ижобий қаҳрамон образида ўйнардим. Салбий қаҳрамон ролида ўзимни биринчи марта синаб кўрдим, жуда ҳам ёқди!
В России вновь продлили сроки пребывания нелегальных мигрантов
16.06.20212 717
Иностранным гражданам и лицам без гражданства, находящимся на территории России, продлили действие сроков временного пребывания или постоянного проживания до 30 сентября 2021 года в связи с пандемией коронавируса.
Изменен порядок приема в вузы женщин из малообеспеченных семей
09.06.20212 312
Постановлением Кабинета Министров от 03.06.2021 г. № 338 вносятся изменения и дополнения в Положение о порядке рекомендации женщин к участию в конкурсе и организации их приема в высшие учебные заведения в пределах показателей приема на основе дополнительных государственных грантов.
Для потребителей Ферганской области создана интерактивная карта
08.06.20212 638
На интерактивной карте указаны адреса, с отображением схем проезда и основными контактными данными о городских и районных отделениях Ферганского областного регионального объединения Федерации обществ защиты прав потребителей Узбекистана.
В Ташкенте задержан мужчина, обещавший перевод в ТМА за 5,5 тысяч долларов
04.06.20213 071
Подозреваемый за крупную сумму обещал подготовить документ об обучении в одном из медицинских образовательных учреждений Кыргызстана и обеспечить перевод клиента на второй курс Ташкентской Медицинской Академии.