Минимал истеъмол харажатлари кўрсаткичидан камбағаллик чегараси сифатида фойдаланилади
Ҳукумат қарори билан 2022 йилдан оилани кам таъминланган деб эътироф этишда қўлланиладиган ва жон бошига тўғри келадиган бир ойлик даромад мезони минимал истеъмол харажатларига тенглаштирилади.
Умумий овқатланиш ва туризм соҳасидаги тадбиркорларга қўшимча имтиёзлар берилади
26.08.20212 199
Президент коронавирус пандемияси даврида умумий овқатланиш ва туризм соҳаларида фаолият юритаётган тадбиркорлик субъектларини қўшимча равишда қўллаб-қувватлашни кўзда тутувчи қарорни имзолади.
Интеллектуал мулкка бўлган ҳуқуқларни бузишда етказилган зарар қандай қопланади
25.08.20212 671
Вазирлар Маҳкамасининг “Интеллектуал мулк объектларига бўлган ҳуқуқларни бузиш натижасида ҳуқуқ эгаларига етказилган ҳақиқий зарар ва бой берилган фойдани аниқлаш ҳамда қоплаш тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида”ги қарори лойиҳаси ҚҲТБТ порталида жойлаштирилди.
Адлия вазирлиги бир қатор ҳуқуқбузарликлар бўйича жарималар миқдорини камайтиришни таклиф этди
11.08.20212 807
Адлия вазирлиги томонидан ишлаб чиқилган янги қонун лойиҳасида Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг бешта моддасидаги маъмурий ҳуқуқбузарлик учун жарималарни кескин камайтириш назарда тутилмоқда.

Как будут возмещать ущерб при нарушении прав интеллектуальной собственности
Проект постановления Кабинета Министров «Об утверждении положения о порядке определения и возмещения причиненных правообладателю объекта интеллектуальной собственности фактического ущерба и упущенной выгоды вследствие нарушения прав интеллектуальной собственности» размещен на портале СОВАЗ.
Агентство по защите прав потребителей с начала года выявило более 1300 случаев установки рекламных вывесок на деревях
20.08.20213 083
В последнее время участились случаи самовольного развешивания рекламных щитов на дерево, сообщила пресс-служба Агентства по защите прав потребителей.
Женщину, ударившую свою мать, направили на медобследование в психоневрологический диспансер
09.08.20213 870
Напомним, что 1 августа в наше издание опубликовало видео, на котором женщина несколько раз ударила свою мать за то, что та не смогла выпросить у руководства Кашкадарьинской области денег на строительство дома.