ДХХ хорижий валюта билан боғлиқ ноқонуний ҳаракатларга чек қўйди
ДХХ Наманган вилояти бошқармаси ходимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбир давомида “Наманган-Заркент” йўналиши бўйлаб ҳаракатланаётган Иномжон Қамчиев бошқарувидаги “Нексия” русумли автомашина Янгиқўрғон тумани Газнон маҳалласи ҳудудида тўхтатилиб, кўздан кечирилганда, автомашина ўриндиғи остидан 602.481 АҚШ доллари топилди.
Депутатлар маҳкумларга пенсия тўлашни таклиф этмоқда
26.06.20193 326
24 июнь куни Олий Мажлис Қонунчилик палатасида «Жиноят-ижроия қонунчилиги такомиллаштирилиши муносабати билан Ўзбекистон Республикасининг айрим қонун ҳужжатларига ўзгартиш ва қўшимчалар киритиш тўғрисида»ги қонун лойиҳаси муҳокама қилинди, дея хабар берди парламент қуйи палатаси матбуот хизмати.
“Нексия”га яширилган 283 миллион сўмлик уяли телефонлар фош этилди
14.06.20192 301
Фарғона вилояти божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари томонидан Марғилон шаҳрида ўтказилган тезкор тадбир давомида шу каби ҳуқуқбузарлик ҳолати аниқланди.
“Ўзстандарт” савдо нуқталарида истеъмолга яроқсиз маҳсулотларни аниқлади
13.06.20192 405
“Ўзстандарт” агентлиги тегишли ҳамкор ташкилотлар билан биргаликда “назорат хариди”ни амалга ошириб келмоқда. Агентлик томонидан ўтган давр мобайнида 148.8 млрд сўмдан ортиқ маҳаллий ва импорт қилинаётган маҳсулотлар тегишли меъёрларга жавоб бермаганлиги аниқланди, деб хабар бермоқда агентлик матбуот хизмати.
Автоойналарни қорайтирганлик учун жарима 25 баробарга оширилди. ВИДЕО
12.06.20192 670
Ўзбекистонда ойналари техник қоидаларга мос келмаган ёки тегишли рухсатсиз кўзгусимон ёки қорайтирилган, шунингдек, ҳайдовчи ўрнининг кўринарлигини чекловчи қўшимча воситалар ўрнатилган транспорт воситаларидан фойдаланганлик учун жарималар миқдори оширилди.
Болалар учун ҳуқуқий портал ишга туширилди
03.06.20192 334
Ўзбекистон Адлия вазирлиги 1 июнь куни тест режимида бола ҳуқуқлари интерактив-кўнгилочар порталини ишга туширди. У 14 ёшгача бўлган болалар ва уларнинг ота-оналарига мўлжалланган, дея хабар қилди Адлия вазирлиги ўзининг Telegram-каналида.

Предотвращены незаконные действия связанные с перевозкой и обменом иностранной валюты в особо крупных размерах
28.06.20192 245
В ходе оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками Управления СГБ по Наманганской области, на территории махаллинского схода граждан «Газнон» Янгикурганского района остановлен автомобиль «Нексия», двигающийся по направлению «Наманган-Заркент».
Депутаты предлагают выплачивать пенсии заключенным
26.06.20193 305
В Законодательной палате Олий Мажлиса 24 июня обсудили проект закона «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Узбекистана в связи с совершенствованием уголовно-исполнительного законодательства», сообщила пресс-служба нижней палаты парламента.
В Узбекистане количество преступлений за пять месяцев текущего года снизилось на 30%
25.06.20192 511
Генеральная прокуратура Узбекистана сообщила о результатах оперативно-розыскных и следственных мероприятий по раскрытию преступлений, проведенных в январе-мае совместно с Министерством внутренних дел.
Незанятому населению помогут освоить новые профессии. Как это будет происходить?
24.06.20192 750
Для этого на условиях Государственно-частного партнерства (ГЧП) будут созданы центры профессионального обучения, что предусмотрено постановлением Кабинета Министров от 13.05.2019 г. № 394.
В Фергане пресечена попытка контрабанды партии сигарет
19.06.20193 207
В ходе совместного оперативного мероприятия, проведенного cотрудниками таможенного управления по Ферганской области и военнослужащими пограничной службы  была пресечена попытка контрабанды крупной партии сигарет,
Пресечен факт незаконного оборота сотовых телефонов
14.06.20192 278
Выявлены непригодные для употребления продукты питания
13.06.20192 385
Агентство «Узстандарт» совместно с соответствующими ведомствами производит «Контрольные закупы» продукции. За прошедшее время было выявлено недоброкачественной продукции отечественных и зарубежных производителей на 148,8 млрд сумов.
Начал работать правовой портал для детей
03.06.20192 313
Министерство юстиции Узбекистана 1 июня запустило интерактивно-развлекательный портал прав детей в тестовом режиме. Он рассчитан на детей до 14 лет и их родителей, сообщил Минюст в своем Telegram-канале.