Божхоначилар 28 минг дона психотроп дори воситаларининг ноқонуний айланмасига чек қўйишди
Фарғона вилояти божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари томонидан таркибида психотроп моддалари мавжуд бўлган дори воситаларининг ноқонуний айланмасига қарши тезкор тадбир ўтказилди.
1 декабрдан бошлаб мобил қурилмани IMEI орқали рўйхатдан ўтказиш пулли бўлади
28.11.20192 867
Ҳукумат қарори билан Ўзбекистон Республикаси ҳудудида фойдаланилаётган, сотиш ёки шахсий фойдаланиш учун олиб кириладиган ва ишлаб чиқариладиган мобил қурилмаларни рўйхатга олиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди.
Тошкентда 89 та бепул ҳуқуқий маслаҳатхона ташкил этилди
27.11.20192 800
Тошкент шаҳри ҳудудидаги маҳаллалар, аҳоли гавжум жойлар ва бозор ҳудудларида жами 89 та ҳуқуқий маслаҳатхона ташкил этилди, дея хабар қилди Ўзбекистон Ички ишлар вазирлиги ҳузуридаги Тергов департаменти матбуот хизмати.
Хориждаги сайлов участкалари рўйхати эълон қилинди
26.11.20192 511
Ташқи ишлар вазирлиги Ўзбекистоннинг хориждаги элчихоналари ва консулхоналари қошида ташкил этилган сайлов участкалари рўйхатини эълон қилди. Рўйхатдан участкалар манзиллари ва боғланиш учун маълумотлар ҳам жой олган.
Ўзбекистонда Бола ҳуқуқлари тўғрисидаги конвенция қабул қилинганлигининг 30 йиллиги нишонланмоқда
22.11.20192 631
«ҲУДУДГАЗТАЪМИНОТ» АЖ ОГОҲЛАНТИРАДИ!
21.11.20192 718
ҲУРМАТЛИ ИСТEЪМОЛЧИЛАР! Ҳаво ҳароратининг кескин пасайиши ҳамда эҳтимолий ёғингарчиликлар сабабли, табиий ва суюлтирилган газ истеъмоли, шунингдек, иситиш мосламаларидан фаол фойдаланишнинг ошиши кутилмоқда.
Марказий банк банк карталарини огоҳлантиришсиз блокланиш ҳолатларига изоҳ берди
18.11.20192 508
Марказий банк фуқаролар томонидан уларнинг банк карталари банклар томонидан блокланганлиги бўйича (қонун ҳужжатлари талабларига мувофиқ) билдирилган эътирозлар билан боғлиқ ҳолатлар юзасидан тушунтириш берди.
Иш берувчилар янги иш ўринларини ташкил қилганлиги учун рағбатлантирилади
12.11.20192 560
Кўп квартирали уйларни бошқаришнинг янги тартиблари белгиланди
11.11.20192 758
«Кўп квартирали уйларни бошқариш тўғрисида»ги Қонун президент томонидан имзоланди, дея хабар қилди Адлия вазирлиги матбуот хизмати. Қонунда кўп квартирали уй, умумий мол-мулк каби тушунчалар очиб берилди.
Хорижга чиқиш паспортини турган жойи бўйича ҳисобга олинган жойдан ҳам олиш мумкин бўлади
06.11.20192 557
Ўзбекистонда хорижга чиқиш паспортини доимий яшаш жойидан бериш талабани бекор қилиш режалаштирилмоқда. Президентнинг бу ҳақдаги қарори лойиҳаси Ички ишлар вазирлиги томонидан ишлаб чиқилди.
Фуқародан 30 минг доллар талаб қилган кадастр ходими ушланди
01.11.20193 054
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг Фарғона вилоят бошқармаси ДХХ вилоят бошқармаси ходимлари билан ҳамкорликда ўтказилган тезкор тадбирда «Ер тузиш ва кўчмас мулк кадастри» давлат корхонаси Олтиариқ туман филиали мутахассиси Э.М. ва бошқаларнинг пора олиш жинояти фош этилди.

С 1 декабря текущего года регистрация всех телефонов по IMEI станет платной
С 1 декабря регистрация мобильных телефонов в Узбекистане станет платной, следует из утвержденного Положения о порядке регистрации мобильных устройств, используемых, ввозимых и производимых для реализации или личного пользования на территории Узбекистана.
В Ташкенте создано 89 пунктов бесплатной правовой консультации
27.11.20192 101
В махаллях, административных зданиях рынков и других людных местах Ташкента создано 89 пунктов бесплатной правовой консультации, сообщила пресс-служба Следственного департамента при Министерстве внутренних дел Узбекистана.
Опубликован список избирательных участков за рубежом
26.11.20191 827
Министерство иностранных дел опубликовало список избирательных участков, образованных при дипломатических представительствах и консульских учреждениях Узбекистана за рубежом. Список содержит адреса и контактные данные участков.
АО «ХУДУДГАЗТАЪМИНОТ» ПРЕДУПРЕЖДАЕТ!
21.11.20191 882
УВАЖАЕМЫЕ ПОТРЕБИТЕЛИ! В связи с резким понижением температуры воздуха и возможным выпадением осадков, ожидается увеличение потребления природного и сжиженного газа, активного использования отопительных приборов в быту.
Центральный банк ответил на претензии граждан о действиях банков по блокированию их банковских карт
18.11.20191 759
В Центральном банке прокомментировали ситуации, связанные с претензиями граждан относительно действий банков по блокированию (в соответствии с требованиями законодательства) их банковских карт.
Утвержден перенос выходных дней на 2020 год
15.11.20191 911
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев 14 ноября подписал указ, которым установлены дополнительные нерабочие дни в период празднования официальных дат и утвержден перенос выходных дней в 2020 году.
Принят закон об управлении многоквартирными домами
11.11.20191 826
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев 7 ноября подписал закон «Об управлении многоквартирными домами». Документ был принят Законодательной палатой 6 августа и одобрен Сенатом 11 октября. Он вступит в силу с 1 августа 2020 года.
При получении взятки задержан сотрудник кадастрового предприятия
01.11.20192 343
В ходе оперативного мероприятия, проведенного Ферганским областным управлением Департамента при Генпрокуратуре совместно с сотрудниками областного управления СГБ, были задержаны с поличным специалист Алтыарыкского районного филиала ГП “Землеустройство и кадастр недвижимости” гражданин Э.М. и другие его сообщники.