O‘zLiDeP Балиқчи туман Кенгаши раисининг Аёллар билан ишлаш бўйича ўринбосарига тумандаги “Алчазор” маҳалласида яшовчи М.Қодировадан мурожаат келиб тушди.
Мурожаатда у укаси Ж.Олимов билан уй-жой бўйича келишолмаётганини баён қилган. Ука қондошликни ҳам унутиб, опани 5 ой аввал кўчада қолдирган экан.
Ота-она ҳаёт чоғида боқувчисини йўқотиб, тақдир изми билан ота уйига қайтган М.Қодированинг қарамоғида бир нафар қизи бор. 12 сотихли катта ҳовлига опасини “сиғдирмаётган” укани инсофга келтириш осон бўлмади.
O‘zLiDeP “Аёллар қаноти”нинг “Фаровон оила” лойиҳаси доирасида мазкур низо бўйича маҳалла фуқаролар йиғини масъуллари, тегишли мутасаддилар билан атрофлича ўрганиш ишлари олиб борилди.

Жительница махалли “Алчазор” Балыкчинского района Андижанской области М.Кодирова в с своем обращении сообщила, что не может решить спор по жилищному вопросу с братом Ж.Олимовым, который пренебрегая родственными узами, 5 месяцев назад оставил сестру на улице.
К решению данного вопроса подключились сотрудники Балыкчинского районного Совета УзЛиДеП по работе с женщинами, которые совместно с ответственными лицами схода граждан махалли провели подробное изучение по данному конфликту.
М.Кодирова, оставшись без кормильца, вернулась в дом отца с дочкой. Было нелегко призвать к совести брата, который выживал сестру из большого дома на 12 сотках.
После разъяснительной работы жилищный спор между братом и сестрой решен положительно. М.Кодирова вернулась в родительский дом. Брат и сестра помирились, конфликт исчерпан.