The Independent тақдим қилган рўйхатга Норманд ороллари, Шимолий Ирландия, Канада, Испания, Италия, Туркия, Ўзбекистон, Миср ва Бутан киритилди.
Нашр муҳаррири ушбу рўйхатдан ўрин олган Ўзбекистонга саёҳат қилиш таассуротларга бой бўлишини таъкидлаган.
Шунингдек, Ўзбекистон бир неча йил аввал Буюк Британия фуқароларига виза талабларини енгиллаштиргани, энди улар мамлакатда визасиз бир ой муддат бўлиб туриши мумкинлиги қайд этилган.
Муаллиф мамлакатга саёҳатни режалаштираётганда жорий йил ўтказилиши режалаштирилган халқаро фестивалларга ташриф буюришни маслаҳат берган.
Хивада «Лазги» халқаро рақс фестивали, Қўқонда «Лаванда» фестивали, Самарқандда «Шарқ тароналари» халқаро мусиқа фестивали ва Тошкент шаҳрида ўтказилган халқаро ҳунармандчилик фестивали шулар жумласидандир.

Foto: Gayrat Mamatkulov
В список вошли Нормандские острова, Каир (Египет), Юго-западная Турция, Валенсия (Испания), Узбекистан, Белфаст (Северная Ирландия), Бутан, Турин (Италия) и Британская Колумбия (Канада).
Редактор обращает особое внимание на Узбекистан, подчеркивая, что эта страна является «очень интригующей».
Отмечается, что Узбекистан несколько лет назад отменил визовые требования для владельцев британских паспортов и граждане Соединенного Королевства могут оставаться в стране до 30 дней без визы.
Среди рекомендаций автора статьи – совет посетить международные фестивали, которых особенно много будет в наступившем году: «Фестиваль Лазги» (Хива) в апреле; «Фестиваль Стихия» в Муйнаке в мае; «Шарк тароналари» в Самарканде в августе, и другие.