davreestr.uz махсус ахборот портали ташкил этилди. Бу ҳақда сайт ишлаб чиқувчиси «Геоинфоком» ДУК Facebookдаги саҳифасида маълум қилди.
Ресурс жисмоний ва юридик шахсларга Кўчмас мулкка бўлган ҳуқуқ ва унга доир битимлар давлат реестридан маълумотларни эркин кириб олиш имкониятини тақдим этади. Унда кўчмас мулк номи, уй (квартира) рақами, майдони, давлат рўйхатидан ўтказилганлиги тўғрисидаги гувоҳнома серияси ва рақами, кадастр иши рақами ва бошқалар кўрсатилади.
Маълумот олиш учун кўчмас мулк тоифасини (якка тартибдаги уй-жой/квартира) танлаш ва махсус ажратилган сатрга объектнинг кадастр рақамини ёзишнинг ўзи кифоя. Барча маълумотлар олинаётган пайтда актуал ҳисобланади.

Государственное унитарное предприятие «Геоинфоком» запустило сайт davreestr.uz, где можно узнать всю информацию о приобретаемой недвижимости.
«Данный информационный портал создан для обеспечения свободного доступа физических и юридических лиц к сведениям Государственного реестра прав на недвижимое имущество и сделок с ними в части имущества субъектов предпринимательства. Он предусматривает возможность получения информации в онлайн режиме», – отметили организаторы проекта.
Для того чтобы получить информацию об объекте недвижимости, достаточно указать в поиске его кадастровый номер. Услуга предоставляется бесплатно в режиме реального времени. Актуальность информации верна на момент получения.