Ўзбекистон Республикаси Монополияга қарши курашиш қўмитаси “GM Uzbekistan” АЖ томонидан 2018 йилда ишлаб чиқарилган 6 506 дона Нексия-3 (2-позиция) русумидаги автомобиллар комплектациясида туманга қарши олди ёриткичлар ўрнатилмаганини аниқлади.
Ушбу ҳолатни бартараф этиш бўйича Қўмитанинг талабига асосан бугунги кунга келиб истеъмолчиларга етказиб берилган 6037 та автомашинага туманга қарши ёриткичлар ўрнатиб берилди ва фуқароларнинг жами 2,5 млрд.сўмдан ортиқ манфаатлари ҳимоя қилинди.
Агар харид қилинган автотранспорт воситасида юқорида кўрсатилган нуқсонни аниқлаган бўлсангиз, у ҳолда “GM Uzbekistan” АЖга ёки Монополияга қарши курашиш қўмитасига мурожаат қилишингиз керак.

Антимонопольным комитетом Узбекистана выявлены неправомерные действия со стороны АО «GM Uzbekistan»
Антимонопольный комитет Узбекистана выявил факты недопоставки передних противотуманных фар в комплектации 6506 автомобилей модели Нексия-3 (2-позиция). Автомобили были реализованы АО «GM Uzbekistan» в 2018 г, сообщает пресс-служба Антимонопольного комитета.
Согласно требованию Антимонопольного комитета, АО «GM Uzbekistan» допоставил передние противотуманные фары в комплектации 6037 ранее реализованных автомобилей, в результате которого обеспечено возмещение ущерба потребителям на сумму более 2,5 млрд. сум.
В случае отсутствия передних противотуманных фар на автотранспортных средствах модели Нексия-3 (2-позиция), приобретенных в 2018 году, комитет попросил потребителей обращаться в АО «GM Uzbekistan» или в Антимонопольный комитет Республики Узбекистан по следующим контактным данным: (78) 144-77-77, (78) 147-14-14, (71) 241-76-17.