21 июль соат 10:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 17590 нафарни ташкил этмоқда, дея хабар берди Соғлиқни сақлаш вазирлиги.
Унга кўра, янги касалланиш ҳолатларининг 82 нафари Тошкент шаҳрида тана ҳарорати кўтарилганлиги туфайли профилактика мақсадида ҳамда коронавирусга чалинган беморлар билан мулоқотда бўлганлиги сабабли намуна олинган фуқаролар орасида, 57 нафари Андижон вилоятида, 42 нафари Наманган вилоятида, 36 нафари Сирдарё вилоятида, 29 нафари Жиззах вилоятида, 23 нафари Қорақалпоғистонда ҳамда 7 нафари Навоий вилоятидакоронавирусга чалинган беморлар билан мулоқотда бўлганлиги сабабли намуна олинган фуқаролар орасида аниқланган.
Ҳозирда мамлакат бўйлаб коронавирус инфекциясидан 8035 киши даволанмоқда. Улардан 76 нафари оғир, 28 нафари ўта оғир аҳволда, дея баҳоланмоқда.
Айни пайтда мамлакатда 9463 нафар коронавирус инфекциясига чалинган фуқаролар соғайган. Бундан ташқари, 21 июль куни COVID-19 асоратларидан вафот этган беморлар сони 92 нафарга етди.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 10:00 21 июля увеличилось на 276 и достигло 17590, сообщило Министерство здравоохранения.
Из числа новых случаев 82 выявлено в Ташкенте, 57 — в Андижанской области, 42 — в Наманганской области, 36 — в Сырдарьинской, 29 — в Джизакской, 23 — в Каракалпакстане и 7 — в Навоийской области.
Сообщено еще об одном случае смерти пациента с COVID-19 в столице — 64-летнего жителя Шайхантахурского района М. М.
Общее число выздоровевших от коронавируса в стране составляет 9463 человека. На лечении в медучреждениях находятся 8035 пациентов, из них 76 — в тяжелом состоянии, 28 — в крайне тяжелом. Девяносто два человека, у которых был диагностирован вирус, скончались.