Бош прокуратура ҳузуридаги Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти Андижон вилояти бошқармаси ва Ўзбекистон Давлат хавфсизлик хизмати ходимлари 2000 йилда туғилган аёлни ўзининг саккиз ойлик қизини 5000 долларга сотмоқчи бўлган вақтда қўлга олди.
Бош прокуратура жамоатчилик билан алоқалар ва ҳуқуқий ахборот бўлими бошлиғи Ҳаёт Шамсутдиновнинг хабар қилишича, аёл оилали бўлиб, тезкор тадбир давомида фарзандининг туғилганлик ҳақидаги гувоҳномасини берган вақтида ушланган.
Мазкур ҳолат юзасидан аёлга нисбатан Жиноят кодексининг тегишли моддаси билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.

В Андижане молодая женщина пыталась продать восьмимесячного ребенка за 5000 долларов
Сотрудники Андижанского областного управления Департамента по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре и Службы государственной безопасности Узбекистана задержали женщину 2000 года рождения при попытке продать своего восьмимесячного ребенка за 5000 долларов.
Как сообщил начальник Отдела по связям с общественностью и правовой информации Генеральной прокуратуры Хаёт Шамсутдинов, женщина, состоящая в браке, была задержана в ходе оперативного мероприятия во время передачи свидетельства о рождении ребенка.