Қўқонда 5 кунлик чақалоқни пулламоқчи бўлган фуқаролар қўлга олинди. Бу ҳақда Бош прокуратура матбуот хизмати маълум қилди.
Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаментнинг Фарғона вилоят бошқармаси ва Қўқон шаҳар бўлими ходимлари томонидан ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар билан ҳамкорликда ўтказилган тезкор тадбирда, Ўзбекистон туманининг тиббиёт бирлашмасига қарашли туғруқхона бўлими ҳамширалари А.И. ва Р.Қ.лар, фуқаро Г.Т.нинг 5 кунлик ўғил фарзандини туғруқхона бўлимида фуқаро М.Р.га 500 АҚШ долларига сотаётган вақтида ашёвий далиллар билан ушланган.
Мазкур ҳолат юзасидан А.И. ва Р.Қ.ларга нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг тегишли моддалари билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.

Задержаны медсёстры, которые пытались продать ребенка за $500
В Ферганской области задержали двух медсёстр отдела родильного дома при медицинском объединении Узбекистанского района при получении 500 долларов США за продажу 5-дневного ребёнка. Об этом сообщила пресс-служба Генеральной прокуратуры Узбекистана.
Они были задержаны при проведении  оперативных мероприятий сотрудниками Ферганского областного управления и Кокандского районного отдела Департамента совместно с правоохранительными органами.
По данному факту в отношении медсёстр возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям Уголовного Кодекса Республики Узбекистан, ведутся следственные действия.