Олис ҳудудлар тоза ичимлик суви билан таъминланмоқда
Давлатимиз раҳбарининг 2020 йил 25 сентябрдаги ПФ-6074-сон Фармонига мувофиқ, Уй-жой коммунал хизмат кўрсатиш вазирлиги давлат ижтимоий буюртмаси асосида, Фарғона вилоятининг Қўштепа туманидаги «Оқтепа» маҳалла фуқаролар йиғини ҳамда Қува туманидаги «Султонобод» маҳалла фуқаролар йиғини аҳоли пунктларини тоза ичимлик суви билан таъминлаш бўйича амалий ишлар бошлаб юборилди.
Фарғона вилояти Уй-жой коммунал хизмат кўрсатиш бошқармаси ҳамда “Тараққиёт” нодавлат нотижорат ташкилоти томонидан амалга оширилаётган лойиҳа шулар жумласидандир.
Мазкур лойиҳа якунига етгач, вилоятнинг олис ҳудудларида истиқомат қилаётган 7 мингдан зиёд аҳоли тоза ичимлик суви билан таъминланади.
Юқоридаги каби лойиҳалар бўйича ишлар Андижон ва Наманган вилоятларининг тўртта олис ҳудудларида жойлашган аҳоли пунктларида ҳам бошланган.

В частности, реализация проекта по обеспечению чистой питьевой водой проводится на территориях махаллинских сходов граждан «Октепа» Куштепинского района и «Султанабад» Кувинского района Ферганской области.
Комплекс мероприятий осуществляется в соответствии с Указом Президента ПФ-6074 от 25 сентября 2020 года «О мерах по дальнейшему совершенствованию системы питьевого водоснабжения и канализации, а также повышению эффективности инвестиционных проектов в данной сфере».
Реализация проекта также начата в четырех отдаленных сельских местностях Андижанской и Наманганской областей.
При осуществлении данного проекта использован механизм государственного социального заказа, исполнителем которого является ННО «Тараккиёт».