Тошкентда 89 та бепул ҳуқуқий маслаҳатхона ташкил этилди
Тошкент шаҳри ҳудудидаги маҳаллалар, аҳоли гавжум жойлар ва бозор ҳудудларида жами 89 та ҳуқуқий маслаҳатхона ташкил этилди, дея хабар қилди Ўзбекистон Ички ишлар вазирлиги ҳузуридаги Тергов департаменти матбуот хизмати.
Ушбу маслаҳатхоналарда ҳафтанинг сешанба кунлари Тергов тизимида хизмат қилаётган тажрибали ҳуқуқшунос ходимлар томонидан аҳолига жиноий, маъмурий, фуқаролик ишлари бўйича бепул ҳуқуқий маслаҳатлар берилмоқда.
Ҳуқуқий маслаҳатхоналар аҳолининг турли кўринишдаги жиноят ва ҳуқуқбузарликлар қурбони бўлиб қолмаслиги ҳамда ортиқча сарф-ҳаражат ва вақт сарфламасликларига асосий эътибор қаратилмоқда.
Бепул ҳуқуқий маслаҳатхоналар манзилларини ҳар бир тумандаги профилактика инспекторларидан, алоқа рақамларини эса Тошкент ИИББ сайтидан билиб олиш мумкин.

В Ташкенте создано 89 пунктов бесплатной правовой консультации
В махаллях, административных зданиях рынков и других людных местах Ташкента создано 89 пунктов бесплатной правовой консультации, сообщила пресс-служба Следственного департамента при Министерстве внутренних дел Узбекистана.
Это сделано для предупреждения преступлений, повышения правовой культуры и оказания правовой помощи населению, говорится в сообщении.
Каждый вторник сотрудники-правоведы следственных подразделений дают бесплатную правовую консультацию и юридические советы по уголовным, административным и гражданским делам.
Адреса пунктов бесплатной правовой консультации можно узнать у инспекторов профилактики в своем районе, их контакты опубликованы на сайте ГУВД Ташкента.