Самарқандда кекса аёлнинг бошига челак кийгизиб, мушт туширган йигитларга нисбатан жиноят иши қўзғатилди
“Шодиёна” савдо мажмуасида рўй берган ҳодиса юзасидан жиноят иши қўзғатилди.
2018 йилнинг май ойи ўрталарида жамоат жойи ҳисобланган Самарқанд шаҳар “Шодиёна” савдо мажмуасининг иккинчи қаватида жойлашган 46-сонли савдо дўкони олдида, жамиятда юриш-туриш қоидаларини қасддан менсимасдан дўкон олдидан ҳаракатланиб кетаётган фуқаро Б.Х. орқа томонидан келишиб, бош қисмига челак кийдиришгач, Ш.А. уни қўли билан бир марта уриб йиқитгач, ҳодиса жойидан қочиб кетишгани аниқланган. Бу ҳақда Бош прокуратура матбуот хизмати хабар берди.
Ушбу ҳолат, Ш.А.нинг таниши А.М. томонидан ўзининг “Samsung” русумли телефон аппарати ёрдамида видео тасвирга олинган ва 2018 йил 06 ноябрь куни Д.Б.томонидан “Instagram”ижтимоий интернет тармоғи орқали тарқатилган.
Терговга қадар текширув ҳаракатлари натижасида, 2018 йил 10 ноябрь куни Ш.А., А.М., Д.Б. ва Р. ларга нисбатан Ўзбекистон Республикаси ЖКнинг 277-моддаси 2-қисми “б” ва “д” бандлари билан жиноят иши қўзғатилди, Ш.А. ва А. М. ушланган.
Жиноят иши юзасидан ҳозирда Самарқанд шаҳри бўйича ИИО ФМБ ҳузуридаги ТБ томонидан дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

Задержана группа лиц, жестоко издевавшаяся над пенсионеркой в Самарканде
Генпрокуратура сообщила о задержании участников видеоролика, в котором один мужчина одевает ведро на голову пожилой женщины, а второй — толкает её в сторону.
На прошлой неделе в социальных сетях распространилось видео, где один молодой человек одевает ведро на голову пожилой женщины, а второй участник видеозаписи толкает её в сторону, ударив рукой по ведру.
Как сообщает пресс-служба Генеральной прокуратуры, инцидент произошел в середине мая в торговом центре «Шодиёна» недалеко от магазина №46. Запись была сделана знакомым одного из подозреваемых. Он же и выложил запись происшествия в социальную сеть Instagram 6 ноября этого года.
В результате следственных мероприятий, 10 ноября в отношении группы людей, подозреваемых в данном преступлении, возбуждено уголовное дело по ст. 277 (Хулиганство) ч.2 п. «б» и «в». Молодой человек, одевший ведро на голову женщины, и мужчина, снявший данный инцидент, задержаны.