GM Uzbekistan АЖ «Наманган Автотеххизмат» МЧЖ дилерлик корхонасига автомобиль савдоси бўйича кўчма текширув ўтказди. Бу ҳақда жамият матбуот хизмати хабар бермоқда.
Хусусан, автомобиллар савдосидаги тизимли ишларни ташкил этиш, ўтказилаётган акцияларни шартларига қатъий риоя қилиш, мижозларга ўз вақтида тегишли равишда маълумотлар тақдим этиб бориш, мижозлар учун қулай шароитлар мавжуд эмаслиги, ходимларнинг ишларида коррупцияга йўл қўйиш ҳолатлари мавжудлиги, шунингдек Call-марказ ишида ҳам доимий узилишлар аниқланди.
Бундан ташқари автосалон омборхоналарида сотиб бўлинган автомобилларнинг мавжудлиги, шунингдек мижозлар иштирокисиз имзоланган бир қатор шартномалар мавжудлиги аниқланди.
Текширув натижасида ушбу корхонанинг бошқарув раиси ишдан олинди, унинг ўрнига мавжуд хатоларни бартараф этиш ва дилерлик марказини сифат ва хизмат кўрсатиш соҳасида юқори даражага кўтариши лозим бўлган янги раҳбар – Зоҳид Камалов тайинланди. Аввал Зоҳид Камалов Россиянинг «Армада» холдинг компанияси бош директори лавозимида фаолият юритган.
Айтиш жоизки, текширувлар давомида аниқланган барча ҳужжатлар экспертиза учун Наманган вилояти ҳуқуқ-тартибот органларига тақдим этилди.

По итогам выездной проверки деятельности дилерского предприятия ООО «Наманган Автотеххизмат» по реализации автомобилей были выявлены многочисленные нарушения и грубые ошибки в работе с клиентами, сообщили в компании «Узавтосаноат».
В частности, были обнаружены нарушения в области обеспечения системной работы по реализации автомобилей, четкому соблюдению условий проводимых акций, ненадлежащему и своевременному информированию клиентов, отсутствию надлежащих условий для комфортного пребывания клиентов, коррупционной составляющей в работе сотрудников, а также постоянные сбои в работе call-центра.
Кроме того, были выявлены факты наличия уже реализованных автомобилей, хранящихся на складе автосалона, а также наличия ряда оформленных договоров без участия самих клиентов.
В результате проверки был уволен председатель правления данного предприятия и на его место был назначен новый руководитель –Камалов Зохид, который, в частности, должен устранить все имеющиеся ошибки и вывести работу дилерского центра на должный уровень качества и сервиса.
Ранее он занимал должность генерального директора российской холдинговой компании «Армада».
Все документы, обнаруженные в ходе проверки, переданы сотрудникам правоохранительных органов Наманганской области для дальнейшей экспертизы.