Бош прокуратура ижтимоий тармоқларда Юнусобод туман ҳокимлиги уй-жой коммунал хизмат кўрсатиш ва ободонлаштириш масалалари бўйича бўлим бошлиғи 30 минг доллар билан қўлга тушгани ҳақидаги хабарларга муносабат билдирди.
Туман ҳокимлиги уй-жой коммунал хизмат кўрсатиш ва ободонлаштириш масалалари бўйича бўлими собиқ бошлиғи икки нафар таниши билан бир фуқарога автосалондан янги Malibu автомашинасини олиб беришни ваъда қилгани айтилмоқда. Бунинг эвазига 30 минг доллар миқдоридаги пулларни қўлга киритишган ва ўзларининг эҳтиёжларига сарфлаб юборишган, дейилади хабарда.
Мазкур ҳолат юзасидан Юнусобод туман прокуратураси томонидан Жиноят кодексининг 168-моддаси (Фирибгарлик) 4-қисми «а» банди билан жиноят иши қўзғатилди.
«Жиноят иши доирасида 2 нафар шахсга нисбатан қамоққа олиш эҳтиёт чораси қўлланилган. 1 нафари эса терговдан яширинганлиги сабабли қидирув эълон қилинган», — дейилади Бош прокуратура муносабатида.

Бывший начальник отдела жилищно-коммунального обслуживания и благоустройства хокимията Юнусабадского района Ташкента и двое его сообщников подозреваются в мошенничестве, сообщил пресс-секретарь Генеральной прокуратуры Узбекистана Хаёт Шамсутдинов.
Согласно сообщению, они пообещали некоему гражданину приобрести автомобиль Malibu в автосалоне и присвоили 30 тысяч долларов (машина стоит около 37 тысяч долларов по текущему курсу Центробанка). Получив деньги, они потратили их на свои нужды.
Районная прокуратура возбудила уголовное дело по пункту «а» части 4 статьи 168 Уголовного кодекса (мошенничество в особо крупном размере).