Жиззахда педагогика институти ходими $100 минг пора билан ушлангани айтилмоқда
Жиззах давлат педагогика институтининг таълим сифатини назорат қилиш бўлими бошлиғи пора билан ушлангани айтилмоқда. Мазкур ҳолат ДХХ томонидан ўтказилган тезкор тадбирда аниқланган.
Масъул шахс 2021 йилнинг октябрь ойида ушбу олий ўқув юрти факультетларидан бирининг фаолиятини текшириш жараёнида аниқланган камчиликлар ушбу факультет деканига салбий таъсир қилмаслиги ва уни лавозимида қолишини таъминлаш эвазига 100 минг АҚШ доллари талаб қилган, дейилади хабарда.
ДХХнинг Сирдарё вилояти бўйича бошқармаси ходимлари ва Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти ҳамкорликда ўтказган тезкор тадбирда у сўралган пулни воситачи орқали олган вақтида ушланган.

Начальник отдела контроля за качеством образования в Джизакском государственном педагогическом институте задержан при получении взятки.
Начальник отдела в октябре 2021 года якобы потребовал 100 тысяч долларов за то, чтобы недостатки, выявленные в ходе проверки одного из факультетов вуза, не оказали негативного влияния на декана факультета и сохранили его в должности.
Он был задержан в ходе операции сотрудников Сырдарьинского областного управления СГБ совместно с управлением Департамента по борьбе с экономическими преступлениями при получении запрошенных 100 тысяч долларов через посредника, говорится в сообщении.