14 февралда коронавирус аниқланганлар сони 300 нафардан сал ошди
14 февраль куни Ўзбекистонда 302 та коронавирус ҳолати аниқланди (олдинги кун — 322). 57 киши пневмонияга чалинди (61), дея хабар бермоқда ССВ. Касалликнинг камайиш кўрсаткичи кетма-кет 6-кун давом этмоқда.
Пандемия бошлангандан бери уни юқтирганлар сони 234 мингдан ошди.
Касаллик энг кўп Тошкент шаҳрида аниқланган — 152 нафар (олдинги кун — 122). Тошкент вилоятида эса 54 киши вирус юқтириб олган (56). Қолган ҳудудларда эса касаллик анча камайган.
Шунингдек, кун давомида 3 киши коронавирус туфайли вафот этган. Касалликнинг умумий қурбонлари сони 1607 нафарга етди.

За сутки выявлено чуть более 300 случаев ковида
14 февраля в Узбекистане было подтверждено 302 случая коронавируса (в предыдущий день — 322) и 57 случаев пневмонии (61), сообщила пресс-служба Министерства здравоохранения. Снижение статистики идёт шестой день подряд.
Общее количество случаев COVID-19, официально зарегистрированных с начала пандемии, превысило 234 тысячи.
Число новых случаев в Ташкенте составило 152 (днём ранее — 122), в Ташкентской области — 54 (56). В других регионах показатели значительно ниже.
В течение дня отмечено 3 случая смерти от последствий коронавируса. Общее число официально зарегистрированных умерших составляет 1607.