Платформа – ёшларни қўллаб-қувватлаш тизимини янада такомиллаштириш, уларнинг бандлигига кўмаклашиш, тадбиркорлик ғоя ва ташаббусларини рағбатлантириш, улар муносиб даромад олиши учун қўшимча шароитлар яратиш, бу борада олиб борилаётган ишларни янги босқичга олиб чиқиш жараёнларидан бири.
Электрон платформа давлат бюджетидан тўланадиган субсидиялар, компенсациялар ва бошқа имтиёзларни ажратишнинг ошкоралигини таъминлаш, шунингдек, мазкур жараёнда бюрократия ва коррупция ҳолатларининг олдини олиш ҳамда муаммолар тўғрисида бевосита мансабдор шахсларга ва фуқароларга хабар бериш имкониятини яратади.
Ушбу электрон платформа ёрдамида 18 та вазирлик ва идоралар билан ҳамкорликда 83 турдаги субсидия турларини олиш бўйича жараёнларни рақамлаштириш ишлари олиб борилиб, Бандлик ва меҳнат муносабатлари вазирлиги ва Ёшлар ишлари агентлиги билан интеграция ишлари амалга оширилди.
Тегишли давлат органлари ва ташкилотлари билан биргаликда электрон платформага интеграциялаш ҳамда барча давлат органлари ва ташкилотларига мазкур тизимдан фойдаланиш имконини яратиш чоралари кўрилмоқда.

Создана электронная платформа subsidiya.mf.uz
Государственным унитарным предприятием «Информационно-вычислительный центр» Министерства финансов создана специальная электронная платформа   subsidiya.mf.uzсообщает Информационная служба Министерства финансов.
Платформа – один из процессов дальнейшего совершенствования системы поддержки молодежи, содействия их трудоустройству, стимулирования предпринимательских идей и инициатив, создания дополнительных условий для получения ими достойного дохода, создание работы в этой сфере на новый уровень.
Электронная платформа обеспечивает прозрачность в распределении субсидий, компенсаций и других льгот из государственного бюджета, а также предотвращение бюрократии и коррупции в этом процессе и непосредственное информирование должностных лиц и граждан о проблемах.
С помощью этой электронной платформы в сотрудничестве с 18 министерствами и ведомствами проведена работа по цифровизации процесса получения 83 видов субсидий, интеграции с Министерством занятости и трудовых отношений и Агентством по делам молодежи.
Совместно с соответствующими государственными учреждениями и организациями принимаются меры по интеграции в электронную платформу и обеспечению доступности этой системы для всех государственных учреждений и организаций.