Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилган ҳолатлар сони 4819 нафарга етди
12 июнь соат 10:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 4819 нафарни ташкил этмоқда, дея хабар берди Соғлиқни сақлаш вазирлиги.
Унга кўра, янги касалланиш ҳолатларининг 66 нафари Карантин марказидаги фуқаролар орасида, 5 нафари Сирдарё вилоятида (шундан 4 нафари коронавирусга чалинганлар билан мулоқотда бўлиб карантинга олинган, 1 нафари эса халқаро юк ташувчи автомашина ҳайдовчиси), 5 нафари Бухоро вилоятида ҳамда 2 нафари Самарқанд вилояти Ургут туманида аҳоли орасида аниқланган.
Бош давлат санитария инспектори Нурмат Отабеков сўзларига кўра, ҳозирда Республика бўйлаб коронавирус инфекциясидан 1163 киши даволанмоқда. Улардан 12 нафар бемор оғир, 2 нафар бемор эса ўта оғир аҳволда, деб баҳоланмоқда.
Айни пайтда мамлакатда 3637 нафар коронавирус инфекциясига чалинган фуқаролар соғайган. Ўн тўққиз киши ҳаётдан кўз юмган.

Количество зарегистрированных случаев коронавируса в Узбекистане достигло 4819
Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 10:00 12 июня выросло на 78 и достигло 4819, сообщило Министерство здравоохранения.
66 новых случаев выявлено среди граждан, находящихся в карантинном центре, 5 случаев — в Сырдарьинской области (из них 4 — у контактировавших с заболевшими и 1 — у водителя грузовика), 5 случаев — в Бухарской области и 2 случая — в Ургутском районе Самаркандской области среди населения.
На данный момент общее число выздоровевших от коронавируса в стране достигло 3637. Лечение проходят 1163 пациента, из них 12 — в тяжелом состоянии, 2 — в крайне тяжелом. Девятнадцать человек, у которых был диагностирован вирус, скончались.