2 июнь куни соат 10:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 3718 нафарни ташкил қилмоқда. Бу ҳақда Соғлиқни сақлаш вазирлиги хабар қилди.
Унга кўра, янги касалланиш ҳолатларининг 12 нафари Карантин марказидаги (барчаси Қозоғистон орқали юртимизга кириб келган) фуқаролар орасида, 2 нафари Тошкент шаҳри Яшнобод туманидаги аҳоли орасида, қолган 2 нафариНаманган ва Тошкент вилоятларига хориждан кириб келган халқароюк ташувчи автомашина ҳайдовчиларида аниқланган.
Бош давлат санитария инспектори Нурмат Отабеков сўзларига кўра, ҳозирда Республика бўйлаб коронавирус инфекциясидан 810 киши даволанмоқда. Улардан 9 нафар бемор оғир, 2 нафар бемор эса ўта оғир аҳволда, деб баҳоланмоқда.
Коронавирус инфекциясидан соғайганлар сони ҳозирда 2859 кишини ташкил этмоқда. Ўн беш киши ҳаётдан кўз юмган.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 10:00 2 июня выросло на 16 и достигло 3718, сообщило Министерство здравоохранения.
12 новых случаев выявлено среди граждан, находящихся в карантинном центре (все въехали через Казахстан), 2 — среди населения Яшнабадского района Ташкента и 2 — у водителей международных грузовых автоперевозок, прибывших в Ташкентскую и Наманганскую области.
На данный момент общее число выздоровевших от коронавируса в стране достигло 2859. На лечении находится 844 человека, 9 из них в тяжелом состоянии, 2 — в крайне тяжелом. Пятнадцать человек, у которых был диагностирован вирус, скончались.