Ўзбекистонда 23 май соат 10:00 ҳолатига кўра коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 42 кишига кўпайиб, 3078 нафарни ташкил қилмоқда.
«Янги касалланиш ҳолатларининг барчаси чет элдан келган фуқароларда аниқланган», — дейилади Соғлиқни сақлаш вазирлиги ахборотида.
Жумладан, 38 нафар Санкт-Петербургдан чартер рейс билан, 2 нафар Тожикистондан келган ва карантин марказига жойлаштирилган фуқароларда ҳамда 2 нафар Қозоғистон орқали кириб келган халқаро юк ташувчи автомашина ҳайдовчиларида инфекция қайд этилган.
Айни пайтда Ўзбекистонда 2492 нафар коронавирус инфекциясига чалинган фуқаролар бутунлай соғайган. Ҳозирда 573 нафар бемор даволанмоқда, улардан 4 нафарининг аҳволи оғир. Ўн уч киши ҳаётдан кўз юмган.

Число случаев заражения коронавирусом в Узбекистане на 10:00 23 мая увеличилось на 42 и составляет составляет 3078, сообщает пресс-служба Министерства здравоохранения.
Все подтвержденные новые случаи выявлены у граждан, прибывших из-за рубежа. В частности, инфекция обнаружена у граждан, помещенных в карантинный центр после прибытия из Санкт-Петербурга чартерным рейсом (38 человек) и из Таджикистана (2 человека), а также у 2 водителей международных грузовых автомобилей дальнего следования, въехавших в страну через Казахстан.
Полностью выздоровели от коронавируса 2492 гражданина, проходят лечение в настоящий момент 573 пациента. Среди них у четверых состояние тяжелое. Тринадцать человек, у которых был диагностирован вирус, скончались.