Бугун, 29 октябрь куни МСКда бўлиб ўтган йиғилишда маълум қилинишича, 24 октябрь куни бўлиб ўтган сайловда рўйхатга киритилган 20 млн 158 минг 907 нафар сайловчидан 16 млн 212 минг 343 нафари овоз берган.
Овоз беришда иштирок этган сайловчилар томонидан ҳар бир номзодни ёқлаб берилган овозлар сони қуйидагича:
— Ўзбекистон Либерал-демократик партиясидан номзод Мирзиёев Шавкат Миромоновичга – 12 миллион 988 минг 964 нафар ёки овоз беришда иштирок этган сайловчиларнинг 80,12 фоизи;
— Халқ демократик партиясидан номзод Ворисова Мақсуда Азизовнага – 1 миллион 75 минг 16 нафар ёки овоз беришда иштирок этган сайловчиларнинг 6,63 фоизи;
— «Миллий тикланиш» демократик партиясидан номзод Қодиров Алишер Келдиевичга – 888 минг 515 нафар ёки овоз беришда иштирок этган сайловчиларнинг 5,48 фоизи;
— «Адолат» социал-демократик партиясидан номзод Абдуҳалимов Баҳром Абдураҳимовичга – 549 минг 766 нафар ёки овоз беришда иштирок этган сайловчиларнинг 3,39 фоизи;
— Ўзбекистон Экологик партиясидан номзод Обломурадов Нарзулло Наимовичга – 670 минг 641 нафар ёки овоз беришда иштирок этган сайловчиларнинг 4,14 фоизи овоз берган.
Шунингдек, ҳақиқий эмас деб топилган сайлов бюллетенларининг сони – 39 минг 443 тани ёки 0,24 фоизни ташкил қилди.

Центральная избирательная комиссия опубликовала итоги выборов президента Узбекистана, которые состоялись 24 октября.
Согласно данным, за действующего президента Шавката Мирзиёева отдали голоса 12 988 964 узбекистанца, что составляет 80,12%.
Кандидат от Народно-демократической партии Узбекистана Максуда Варисова получила 1 075 016 голосов, или 6,63%.
За кандидата от Демократической партии Узбекистана «Миллий тикланиш» Алишера Кадырова проголосовало 888 515 человек, или 5,48%.
Кандидат от Экологической партии Нарзулла Обломуродов набрал 670 641 голос, или 4,14%.
За кандидата от Социал-демократической партии «Адолат» Бахрома Абдухалимова отдали голоса 549 766 узбекистанца, или 3,39%.