Аввал хабар қилганимиздек, Наманган вилоятининг Янгиқўрғон туманидаги Қизилқиёқ маҳалласида шу йил 1 август куни йўл-транспорт ҳодисаси туфайли она-бола ҳаётдан кўз юмди. Фуқаро Марғуба Мусабоева хонадонининг келини бўлган Шаҳноза эндигина 25 ёшга кирган, унинг қизалоғи эса ҳали ёшига ҳам тўлмаган эди.
Туманнинг “Қизилқиёқ” маҳалла фуқаролар йиғини раиси Асқарали Раҳимовнинг сўзларига кўра, бу ҳудудда икки йил ичида автоҳалокат оқибатида рўй берган ўнинчи ўлим ҳолати ҳисобланади. Ўтган 2017 йили юз берган 6 та автоҳалокатда 7 киши ҳалок бўлди, бу йил эса 2 та шундай бахтсиз ҳодиса оқибатида 3 киши вафот этди.
Бундай фожиалар кўп бўлаётгани учун 4-умумтаълим мактаби кўчасидан чиқишга светофор ўрнатиб беришларини сўраб, Янгиқўрғон тумани ички ишлар бўлими ҳамда Наманган вилояти ИИБ идорасига мурожаат қилгандик. Афсуски, бу масала ҳозиргача ҳал бўлгани йўқ.

Как мы уже сообщали раннее, в махалле Кизилкиёк Янгикурганского района 1 августа нынешнего года из-за дорожно-транспортного происшествия погибли мать и ребенок. Шахнозе, невестке гражданки Маргубы Мусабоевой было 25 лет, а ее дочери не было еще и года.
По словам председателя схода граждан махалли Аскарали Рахимова, это уже десятый случай смерти в автоавариях, случившихся на этой территории за два года. За 2017 год зафиксировано 6 автокатастроф и погибли 7 человек, а в нынешнем году в результате двух подобных случаев из жизни ушли 3 человек.
Также он отметил, что из-за высокого уровня аварийности на этой территории, активисты обращались в Янгикурганский районный отдел и Наманганское областное управление внутренних дел с просьбой установить светофор возле общеобразовательной школы № 4. К сожалению, этот вопрос до сегодняшнего дня остается нерешенным.