15 февраль кунидан эътиборан Тошкент-Омск йўналишида мунтазам автобус қатновлари йўлга қўйилади, дея хабар қилди Ўзбекистон Транспорт вазирлиги матбуот хизмати.
Мазкур йўналишда «Uzautotrans Service» корхонаси ўзининг замонавий автобусларида хизмат кўрсатади. Қатновлар ҳафтанинг сешанба ва шанба кунларига белгиланган. Шаҳарлар ўртасидаги 2200 км масофани автобуслар 32 соатда босиб ўтади.
Ушбу йўналиш бўйлаб илк автобус 15 февраль куни соат 18:00 да «Тошкент» автовокзалидан Омск шаҳрининг «Камарова» автовокзали томон ҳаракатланишни бошлайди. Мазкур йўналиш бўйича чипта нархи 450 000 сўм этиб белгиланган.
«Uzautotrans service» корхонаси томонидан йўловчиларга юқори даражада сервис хизматини кўрсатиш ва ташувлар хавфсизлигини таъминлаш масалаларига алоҳида эътибор қаратилган. Йўналишга чиқишдан олдин автобуслар техник кўрикдан ҳайдовчилар эса тиббий кўрикдан ўтказилади. Йўловчи ташиш фаолияти суғурта компанияси томонидан суғурталанган.

Регулярные автобусные рейсы по маршруту Ташкент-Омск будут запущены с 15 февраля, сообщила пресс-служба Министерства транспорта Узбекистана.
Рейсы будут осуществляться компанией Uzautotrans Service два раза в неделю по вторникам и субботам. Цена билета составляет 450 тысяч сумов.
Расстояние между городами в 2200 км автобусы должны преодолевать за 32 часа. Первый рейс отправится 15 февраля в 18:00 с ташкентского автовокзала.
«Компания «Uzautotrans Service» уделяет особое внимание обеспечению качественного обслуживания пассажиров и безопасности перевозок. Кроме того, перед отъездом будет проведен технический осмотр автобусов и медицинское обследование водителей. Пассажирские перевозки застрахованы страховой компанией», — говорится в сообщении.