17 декабрь куни ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлари ходимлари ҳамкорлигида ўтказилган тезкор тадбирда, Зангиота туман ҳокимлиги умумий бўлим мудири А.Т. ва “M.G.S.” МЧЖ раҳбари М.С.лар қўлга олинган. Бу ҳақда Бош прокуратуранинг жамоатчилик билан алоқалар ва ҳуқуқий ахборот бўлими бошлиғи Ҳаёт Шамсутдинов хабар бермоқда.
Мазкур шахслар жиноий тил бириктириб, жамиятга тегишли бўлган Зангиота тумани, “Қатортол” қишлоғи, “Наврўз” массивидаги 2,7 гектар ер майдонининг 0,3 гектарини ноқонуний равишда, фирибгарлик йўли билан фуқаро С.Х.га ҳар бир сотихини 4 минг доллардан жами 120 минг АҚШ долларига сотаётган вақтида ушланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг тегишли моддалари билан жиноят иши қўзғатилиб, ҳозирда тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.

Сотрудник хокимията задержан при получении взятки в размере $120 тысяч
В результате оперативного мероприятия, проведенного 17 декабря сотрудниками правоохранительных органов, были задержаны с поличным заведующий общим отделом хокимията Зангиатинского района гражданин А.Т. и директор местного ООО «M.G.S.» гражданин М.С. Об этом сообщил начальник Отдела по связям с общественностью и правовой информации Генпрокуратуры Хаёт Шамсутдинов.
Эти граждане, по предварительному сговору, мошенническим путем продали 0,3 гектара из 2,7 гектаров земли в кишлаке Навруз Зангиатинского района, принадлежащей местной компании, гражданину С.Х. за 120 тысяч долларов США.