Фарғона вилояти божхона бошқармаси Контрабанда ва божхона қонунчилиги бузилишига қарши курашиш бўлими ходимлари томонидан таркибида психотроп моддалари мавжуд бўлган дори воситаларининг ноқонуний айланмасига қарши тезкор тадбир ўтказилди.
Тадбир давомида фуқаро М.Г. чегара ҳудудидан йўловчи такси орқали бериб юборилган 2 дона қутиларга солинган дори воситаларини кутиб турган вақтида тадбир иштирокчилари томонидан қўлга олинган.
Қутиларда умумий қиймати 300 миллион сўмлик 28 000 дона кучли таъсир қилувчи психотроп дори воситалари борлиги аниқланди.
Ҳозирда мазкур ҳолат юзасидан божхона органлари томонидан суриштирув ҳаракатлари олиб борилмоқда», дейилади Давлат божхона қўмитаси матбуот хизмати хабарида.

В целях выявления и пресечения правонарушений, связанных с незаконным и тайным ввозом лекарственных препаратов, запрещенных или ограниченных к обороту на территории нашей страны сотрудниками таможенных органов регулярно проводятся оперативно розыскные мероприятия.
Сотрудниками Управления по борьбе с контрабандой и таможенными правонарушениями УГТК по Ферганской области в ходе проведенного оперативного мероприятия пресечен незаконный оборот большой партии психотропных препаратов.
Во время мероприятия на приграничной с соседним государством территории на основании оперативной информации был задержан гражданин М.Г. при получении 2-х коробок, переданных ему через попутное такси.
В результате проверок выяснилось, что в коробках содержалось 28 тысяч единиц сильнодействующих психотропных препаратов на сумму 300 миллионов сумов.
В данный момент таможенные органы проводят следственные мероприятия по выявленному факту, говорится в сообщении Государственного таможенного комитета.