Сўров шаклида қуйидаги саволлар ҳам мавжуд:
“Фаолиятингизда қандай муаммолар мавжуд?” (вариантлар:коммунал тизимга уланиш, лицензия ва рухсатнома олиш, божхона расмийлаштируви, солиққа тортиш, ер ажратиш, мажбурий ҳомийлик, мажбурий меҳнат, кредит ажратиш, бошқа);
“Тадбиркорлик фаолиятингизни қайси назорат қилувчи органлар кўпроқ текширади?” (вариантлар: ёнғин назорати, солиқ органлари, ИИО, прокуратура, санитария-эпидемиология назорати, ДХХ, бошқа) ва ҳ.к.
Сўровномада иштирок этиш бутунлай аноним равишда: фақатгина ҳудуд, ёши, жинси, асосий фаолият тури, бизнеснинг ташкилий-ҳуқуқий шакли кўрсатилади. Ҳавола бўйича саволларга жавоб бериш мумкин.

В форме опросника также присутствуют такие вопросы, как:
«С какими проблемами вы сталкиваетесь в вашей деятельности?» (варианты: подключение к коммунальным сетям, получение лицензий и разрешительных документов, таможенное оформление, налогообложение, выделение земли, принуждение к благотворительности, принудительный труд, получение кредита, другое);
«Какие контролирующие органы проверяют вашу предпринимательскую деятельность чаще всего?» (варианты: пожарный надзор, налоговые органы, ОВД, прокуратура, санитарно-эпидемиологический надзор, СГБ, другое) и так далее.
Участие в опросе полностью анонимно: указывается лишь регион, возраст, пол, основной вид деятельности, организационно-правовая форма бизнеса. Ответить на вопросы можно по ссылке.