216 млрд сўмдан зиёдроқ миқдордаги мажбурий тўловларни ундириш тўғрисидаги 210661 та суд қарори чиқарилди. Бу кўрсаткич 2017 йилнинг тўққиз ойидагилар билан солиштирилганда, мос равишда 64 фоиз ва 41 фоизга камайди.
Кўриб чиқилган фуқаролик ишлари бўйича 147351 та суд қарори чиқарилди, уларнинг 83 фоизи бўйича талаблар қаноатлантирилди.
Фуқаролик ишлари бўйича судлар никоҳни бекор қилиш бўйича 30040 та, келишувлар билан боғлиқ баҳслар бўйича 1335 та, ишга қайта тиклаш бўйича 1171 та ва ота-оналик ҳуқуқидан маҳрум этиў бўйича 987 та қарор қабул қилди.
62657 та фуқаролик иши сайёр суд мажлисларида кўриб чиқилди.
Фуқаролик ишлари бўйича судлар томонидан аҳоли билан 4393 та учрашув ва очиқ мулоқотлар ўтказилди.
Бундан ташқари, Олий суднинг Фуқаролик ишлари бўйича суд коллегияси назорат тартибида кўриб чиқилган 778 та иш бўйича протестларни қаноатлантирди. Қуйи судларнинг 714 та қарори бекор қилиниб, 64 та суд қарорига ўзгартишлар киритилди.

Вынесен 210661 судебный приказ о взыскании обязательных платежей на сумму более 216 млрд сумов. Эти показатели уменьшились по сравнению с девятью месяцами 2017 года на 64% и 41% соответственно.
По рассмотренным гражданским делам вынесено 147351 судебное решение, более 83% требований по ним удовлетворено.
Суды по гражданским делам вынесли 30040 решений по делам о расторжении брака, 23621 решение по делам о спорах, связанных с соглашениями, 1335 решений по делам о выселении из жилого помещения, 1171 решение по делам о восстановлении на работе и 987 решений по делам о лишении родительских прав.
62657 гражданских дел рассмотрены в ходе выездных судебных заседаний.
Суды по гражданским делам провели 4393 встречи и открытых диалогов с населением.
Кроме этого, Судебная коллегия по гражданским делам Верховного суда удовлетворила протесты по 778 делам, рассмотренным в надзорном порядке. Отменены 714 решений нижестоящих судов и изменены 64 судебных решения.