Махсус тез тиббий ёрдам паркини кенгайтириш ва пандемия вақтида беморларга ўз вақтида ёрдам кўрсатиш учун Тожикистонга Damas автомобили негизида тез ёрдам автомобиллари юборилди. Бу ҳақда компания матбуот хизмати хабар қилди.
Ҳар бир транспорт воситаси тиббий ходимлар учун қўшимча шахсий ҳимоя воситалари билан таъминланган. Кейинчалик тиббий муассасалар орасида тарқатиш учун автомобиллар Тожикистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлигига топширилди.
Damas автомобили негизида ушбу махсус транспорт воситасини ишлаб чиқариш UzAuto Motors томонидан 1996 йилдан бери йўлга қўйилган. Тез ёрдам машиналари тиббий ходимлар ҳамроҳлигида беморларни ташиш учун мўлжалланган.

Компания UzAuto передала Министерству здравоохранения Таджикистана партию автомобилей скорой помощи. Об этом сообщили в пресс-службе компании.
«В целях расширения специального санитарного автопарка службы скорой помощи и своевременного оказания помощи больным в период пандемии в Таджикистан была отправлена партия автомобилей скорой помощи выполненных на базе автомобиля Damas», — говорится в сообщении.
Отмечается, что каждый автомобиль был укомплектован дополнительными средствами индивидуальной защиты медицинского персонала.