Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилган ҳолатлар сони 2314 нафарга етди
8 май соат 10:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 2314 нафарни ташкил қилмоқда. Бу ҳақда Соғлиқни сақлаш вазирлиги хабар қилди.
Бош давлат санитария инспектори Нурмат Отабеков сўзларига кўра, ҳозирда Республика бўйлаб коронавирус инфекциясидан 648 киши даволанмоқда, 9 нафарининг аҳволи оғир, деб баҳоланмоқда.
Шунингдек, айни вақтга келиб, Республикадаги мавжуд вирусологик лабораторияларда 371 мингтадан ортиқ тест синовлари ўтказилди. Кечаги куннинг ўзида 12,6 мингдан кўпроқ вирусологик текширишлар ўтказилди, деди Нурмат Отабеков.
Коронавирус инфекциясидан соғайганлар сони ҳозирда 1656 кишини ташкил этмоқда. Ўн киши ҳаётдан кўз юмган.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 10:00 8 мая составляет 2314, сообщило Министерство здравоохранения.
Как сообщил главный государственный санитарный инспектор Нурмат Отабеков, в инфекционных больницах республики лечатся 648 пациента, состояние 9 человек оценивается как тяжелое.
В лабораториях регулярно проводятся анализы. Только за последний день проведено более 12 600 анализов, в общей сложности проведено более 371 000 лабораторных тестов», — отметил Нурмат Отабеков
К настоящему времени от коронавируса выздоровело 1656 человек, 10 человек, у которых был диагностирован вирус, скончались.