Ўзбeкистон Ташқи ишлар вазирлиги матбуот хизматининг хабарига кўра, чет элда бўлиб турган 23 нафар фуқароларимизда коронавирус касаллиги аниқланган, улардан 3 нафари вафот этган.
Хусусан, Австрия (1), Арманистон (1), АҚШ (10), БАА (1), Корея Республикаси (1), Покистон (5), Россия (1), Таиланд (1) ва Қозоғистонда (2) бўлиб турган фуқароларимизда коронавирус инфекцияси аниқланган.
Маълум қилинишича, дипломатик ваколатхоналаримиз ушбу фуқароларимиз ва уларнинг яқинлари билан доимий алоқада бўлиб турибди ва уларга зарур консуллик-ҳуқуқий ёрдам кўрсатилмоқда.

Обнародована информация об узбекистанцах, заразившихся COVID-19 за границей
По информации пресс-службы Министерства иностранных дел Узбекистана, 23 узбекистанца, находящиеся за рубежом, инфицированы COVID-19. Трое из них скончались.
В частности, коронавирус диагностирован у соотечественников, в данный момент находящихся в Австрии (1), Армении (1), США (10), ОАЭ (1), Казахстане (2), Республике Корея (1), России (1), Таиланде (1) и Пакистане (5).
Отмечается, что диппредставительства Узбекистана в этих странах находятся в постоянном контакте с инфицированными гражданами и их родственниками и предоставляют необходимую консульскую и юридическую помощь.