Автомобилларни техник кўрикдан ўтказиш ҳуқуқини тадбиркорларга бериш 2021 йилга қолдирилди
Жисмоний шахсларга тегишли енгил автомобилларни техник кўрикдан ўтказиш ҳуқуқини тўлиқ тадбиркорлик субъектларига ўтказиш 2021 йилнинг 1 январига кечиктирилди. Ўзбекистон Вазирлар Маҳкамаси 15 февраль куни ўзгартишлар киритиш тўғрисидаги қарорни қабул қилди.
Ҳукуматнинг 2017 йил 22 декабрдаги қарорида жисмоний шахсларга тегишли енгил автомобилларни техник кўрикдан ўтказиш ҳуқуқини 2018 йил 1 январдан босқичма-босқич, 2019 йил 1 январдан эса тўлиқ хусусий тадбиркорларга бериш кўзда тутилган эди. Ҳужжатда ушбу муддатнинг кечиктирилиш муддатлари келтирилмаган.
Ҳужжатда транспорт воситаларининг техник ҳолатини баҳолаш учун мўлжалланган ишлаб чиқариш-техник базаларни жойлаштириш учун бино ва майдонларга талаблар ҳам тасдиқланган.

Передача предпринимателям права проведения техосмотра легковых автомобилей отложена до 2021 года
Полная передача субъектам предпринимательства права проводить обязательный технический осмотр легковых автомобилей физических лиц отложена до 1 января 2021 года. Изменения внесены постановлением Кабинета Министров Узбекистана от 15 февраля.
Решением правительства от 22 декабря 2017 года планировалось с 1 января 2018 года поэтапно передать функции по проведению техосмотра легковых автомобилей физлиц частным предприятиям, а с 1 января 2019 года — полностью. Причина переноса срока в документе не указывается.
Постановлением также утверждены требования к помещениям и площади для размещения производственно-технической базы, предназначенным для оценки технического состояния транспортных средств.