Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилган ҳолатлар сони 8904 нафарга етди
2 июль соат 10:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 8904 нафарни ташкил этмоқда, дея хабар берди Соғлиқни сақлаш вазирлиги.
Унга кўра, янги касалланиш ҳолатларининг 101 нафари Карантин марказидаги фуқаролар орасида, 12 нафари Тошкент шаҳрида коронавирусга чалинганлар билан мулоқотда бўлиб, карантинга олинган фуқаролар орасида, 7 нафари Наманган вилоятида (шундан 1 нафари коронавирусга чалинганлар билан мулоқотда бўлиб, карантинга олинган фуқаролар орасида, 6 нафари аҳоли орасида), қолган 3 нафари Тошкент вилоятида аҳоли орасида аниқланган.
Ҳозирда мамлакат бўйлаб коронавирус инфекциясидан 3030 киши даволанмоқда. Улардан 16 нафари оғир, 9 нафари ўта оғир аҳволда, дея баҳоланмоқда.
Айни пайтда мамлакатда 5847 нафар коронавирус инфекциясига чалинган фуқаролар соғайган. Йигирма етти нафар киши ҳаётдан кўз юмган.

Количество зарегистрированных случаев коронавируса в Узбекистане достигло 8904
Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 10:00 2 июля выросло на 123 и достигло 8904, сообщило Министерство здравоохранения.
101 новый случай выявлен среди граждан, находящихся в карантинном центре, 12 — в Ташкенте (все — у контактировавших с заболевшими и взятых на карантин), 7 — в Наманганской области (6 — среди населения и 1 — у контактировавшего с заболевшим и помещенного на карантин), еще 3 — среди населения в Ташкентской области.
Общее число выздоровевших от коронавируса в стране составляет 5847. Лечение проходят 3030 пациентов, из них 16 — в тяжелом состоянии и 9 — в крайне тяжелом. Двадцать семь человек, у которых был диагностирован вирус, скончались.