Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилган ҳолатлар сони 6358 нафарга етди
22 июнь соат 10:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 6358 нафарни ташкил этмоқда, дея хабар берди Соғлиқни сақлаш вазирлиги.
Унга кўра, янги касалланиш ҳолатларининг 43 нафари Карантин марказидаги фуқаролар (барчаси хориждан келган) орасида аниқланган.
Ҳозирда мамлакат бўйлаб коронавирус инфекциясидан 1962 киши даволанмоқда. Улардан 15 нафар бемор оғир аҳволда, 3 нафари эса ўта оғир аҳволда, деб баҳоланмоқда.
Айни пайтда мамлакатда 4377 нафар коронавирус инфекциясига чалинган фуқаролар соғайган. Ўн тўққиз киши ҳаётдан кўз юмган.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 10:00 22 июня выросло на 43 и достигло 6358, сообщило Министерство здравоохранения.
Новые случаи были выявлены среди граждан, находившихся в карантинном центре в Ташкентской области (все прибыли из-за рубежа).
На данный момент общее число выздоровевших от коронавируса в стране составляет 4377. Лечение проходят 1962 пациента, состояние 15 из них оценивается как тяжелое, 3 — крайне тяжелое. Девятнадцать человек, у которых был диагностирован вирус, скончались.