Давлат харидлари бўйича яна бир электрон платформа пайдо бўлди
Хизматлар сифатини ошириш, электрон харидлар операторлари ўртасида рақобатни ривожлантириш мақсадида янги оператор — «ХТ-Харид технологиялари» МЧЖ қўшма корхонаси томонидан электрон танловлар ва электрон тендерларни ташкил этиш бўйича муқобил электрон платформа — tender.mf.uz яратилди, дея хабар берди Молия вазирлиги матбуот хизмати.
Коррупция жиноятлари ҳақида хабар қилганларга бир марталик пул мукофоти берилади
20.08.20201 725
Ҳукуматнинг коррупцияга оид ҳуқуқбузарлик ҳақида хабар берган ёки коррупцияга қарши курашишда бошқа тарзда кўмаклашган шахсларни рағбатлантириш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақидаги қарори лойиҳаси эълон қилинди.
Валюталар контрабандаси тушунчаси ва унинг моҳияти
15.08.20202 576
Бугунги кунда давлатларнинг иқтисодиётига ва ташқи савдо фаолиятига салбий таъсир қилувчи ҳолат сифатида валюта қимматликларининг контрабанда йўли билан бир давлат ҳудудидан бошқа давлат ҳудудига олиб чиқиш билан боғлиқ ижтимоий муаммоли ҳодиса кенг тарқалиб бормоқда.
ОТМларга кириш имтиҳонлари марказий стадионларда ўтказилади
07.08.20201 420
Президент Шавкат Мирзиёев 6 август куни жорий йилда олий таълим муассасаларига қабулни ташкил қилиш ва 2020/2021 ўқув йилига тайёргарлик кўриш масалалари юзасидан йиғилиш ўтказди, дея хабар қилди давлат раҳбари матбуот хизмати.

Для электронных закупок создана альтернативная платформа
У Узбекской республиканской товарно-сырьевой биржи (УзРТСБ) появился конкурент в электронных закупках в лице портала XT-Tender, сообщила пресс-служба Министерства финансов Узбекистана. На платформе уже проведены первые торги.
Стала известна возможная дата начала учебного года в школах
25.08.20201 746
Ранее в МНО разработали три сценария начала учебного года: возобновление работ школ в обычном режиме, онлайн-обучение и смешанное обучение. Как сообщил Министр народного образования Шерзод Шерматов, в настоящее время самым оптимальным вариантом является третий сценарий, т.е. предоставление родителям права выбора.
Граждане, сообщившие о фактах коррупции, получат денежное вознаграждение
20.08.20201 735
На портале СОВАЗ опубликован проект  постановления правительства, утверждающее положение о порядке материального поощрения лиц, сообщивших о коррупционных правонарушениях или иным образом участвующих в борьбе с коррупцией.
Валюталар контрабандаси тушунчаси ва унинг моҳияти
15.08.20202 583
Бугунги кунда давлатларнинг иқтисодиётига ва ташқи савдо фаолиятига салбий таъсир қилувчи ҳолат сифатида валюта қимматликларининг контрабанда йўли билан бир давлат ҳудудидан бошқа давлат ҳудудига олиб чиқиш билан боғлиқ ижтимоий муаммоли ҳодиса кенг тарқалиб бормоқда.
Вступительные экзамены пройдут на открытых стадионах
07.08.20201 433
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев 6 августа провел совещание по вопросам организации приема в высшие образовательные учреждения и подготовки к 2020/2021 учебному году, сообщила пресс-служба главы государства.