Авиа ва темир-йўл рейслари йўловчиларидан коронавирусга тест топшириш талаби бекор қилинди
Аввалроқ мамлакатда авиа ва темир-йўл қатновлари қисман тиклангани ва йўловчилардан коронавирус инфекциясига тест олинганлиги ҳақидаги маълумотнома талаб этилиши ҳақида маълум қилинган эди.
Шавкат Мирзиёев прописка тўғрисидаги қонунни имзолади
14.05.20201 443
13 май куни Президент томонидан «Тошкент шаҳри ва Тошкент вилоятида доимий прописка қилиниши лозим бўлган шахслар — Ўзбекистон Республикаси фуқаролари тоифаларининг рўйхати тўғрисида»ги Қонунга ўзгартишлар ва қўшимча киритиш ҳақида» Қонун имзоланди.
Ерни ноқонуний тортиб олган амалдорлар учун жавобгарлик кучайтирилади
12.05.20201 398
Ўзбекистон Олий Мажлиси Сенати 11 май куни бўлиб ўтган тўртинчи ялпи мажлисда ер участкаларини ноқонуний олиб қўйганлик учун жавобгарлик кучайтирилганлиги муносабати билан бир қатор кодексларга ўзгартиш ва қўшимчалар киритишни маъқуллади. Бу ҳақда парламент юқори палатаси матбуот хизмати хабар берди.
Жанубий Кореядан чартер рейсда навбатдаги инсонпарварлик ёрдами олиб келинди
11.05.20201 528
Ўзбекистон Республикасининг Жанубий Кореядаги элчихонаси томонидан коронавирус инфекциясига қарши курашиш бўйича халқаро ҳамкорлик доирасида умумий оғирлиги 34 тонна бўлган инсонпарварлик юки шакллантирилди.

Продлен срок замены старых водительских прав на новые
Маргиланский шелк известен далеко за пределами Узбекистана благодаря своему качеству, уникальному узору и превосходным свойствам. Каждый кусок сделанной здесь ткани практически неповторим как по фактуре, так и по рисунку.
Президент подписал закон об изменениях в системе прописки
14.05.20201 441
Президент Шавкат Мирзиёев 13 мая подписал закон о внесении изменений и дополнения в закон «О Перечне категорий лиц — граждан Республики Узбекистан, подлежащих постоянной прописке в городе Ташкенте и Ташкентской области».
Усиливается ответственность за незаконное изъятие земельных участков
12.05.20201 395
Сенат Олий Мажлиса Узбекистана на четвертом пленарном заседании 11 мая одобрил закон о внесении изменений и дополнений в ряд кодексов, связанных с усилением ответственности за незаконное изъятие земельных участков. Об этом сообщила пресс-служба верхней палаты парламента.
Регионы Узбекистана разделены по уровню эпидемиологической безопасности — полный список
07.05.20201 569
С 8 мая в областях Узбекистана начнет действовать один из трех уровней эпидемиологической безопасности — «красный», «желтый» или «зеленый». Решение об этом приняла Специальная республиканская комиссия по борьбе с коронавирусом.
Районам и городам присвоят уровни карантина
06.05.20201 606
Президент Шавкат Мирзиёев на видеоселекторном совещании во вторник рассмотрел вопрос определения регионов, в которых будут смягчены карантинные меры, сообщил телеканал «Узбекистан 24».