Қозоғистонда 2009 йилда бедарак йўқолган ўзбекистонлик топилди
Олмаотадаги Бош консуллик томонидан кўрилган чоралар натижасида Ўзбекистон фуқароси Н.Х.Соипов (1990 йил 3 сентябрда туғилган) аниқланди, у ўз қариндошлари томонидан 2009 йилдан буён қидирилаётганди, дея хабар беради Ўзбекистон Ташқи ишлар вазирлиги.
«Дипломатик ваколатхона сўровига биноан Қозоғистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги тезкор-қидирув тадбирларини ташкил этди, бу эса Н.Соиповнинг қаердалигини аниқлаш имконини берди. Унга зарур психологик ёрдам кўрсатилди ва ватанига қайтиб кетиш учун сертификат топширилди», – дейилади Ташқи ишлар вазирлиги хабарида.

В Казахстане обнаружен пропавший в 2009 году гражданин Узбекистана
В результате предпринятых Генконсульством мер в Алма-Ате обнаружен гражданин Узбекистана Н.Х.Саипов (3 сентября 1990 года рождения), которого родные разыскивали с 2009 года, сообщает МИД Узбекистана.
«В соответствии с запросом диппредставительства Министерство внутренних дел Республики Казахстан организовало оперативно-розыскные мероприятия, позволившие установить местонахождение Н.Саипова. Ему оказана необходимая морально-психологическая помощь и вручен сертификат для возвращения на родину», — говорится в сообщении внешнеполитического ведомства.