Чуст тумани ҳокими ўринбосари пора билан қўлга олинди
Чуст тумани ҳокимининг қишлоқ ва сув хўжалиги масалалари бўйича ўринбосари Шарофиддин Юсупжонов 1800 доллар пора олганда қўлга олинган, дея хабар берди «Ўзбекистон 24» телеканалининг «Ахборот 24» дастури.
Чуст туманида истиқомат қилувчи Юсупжонов (1979 й. т.) боғдорчилик хўжалигини яратиш учун 5,3 гектар ер ажратишни сўраб мурожаат қилди. Бунга жавобан ҳоким ўринбосари 2000 доллар талаб қилди.
Гумондорни ҳибсга олиш операцияси Давлат хавфсизлиги хизмати Наманган вилоят бошқармаси ходимлари томонидан Бош прокуратуранинг Иқтисодий жиноятларга қарши кураш бошқармаси ҳудудий бошқармаси билан ҳамкорликда амалга оширилди.
Айбланувчига нисбатан Ўзбекистон Жиноят кодексининг 210-моддаси (порахўрлик) бўйича жиноий иш қўзғатилди, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

Заместитель хокима Чустского района по вопросам сельского и водного хозяйства Шарофиддин Юсупжонов задержан при получении взятки в размере 1800 долларов, сообщила программа «Новости 24» телеканала «Узбекистан 24».
Житель Чустского района обратился к Юсупжонову (1979 г. р.) с просьбой о выделении 5,3 га земли для создания садоводческого фермерского хозяйства. В ответ замхокима потребовал у него 2000 долларов.
Операция по задержанию подозреваемого проводилась сотрудниками Наманганского областного управления Службы государственной безопасности совместно с областным управлением Департамента по борьбе с экономическими преступления при Генеральной прокуратуре.
В отношении обвиняемого возбуждено уголовное дело по статье 210 Уголовного кодекса Узбекистана (получение взятки), проводятся следственные мероприятия.