25 мартдан жамоат жойларида ниқобсиз бўлган шахслар жаримага тортилади
Ҳодим ва ишчилар ўз иш жойида шахсий ҳимоя воситалари (ниқоб)да бўлиши талаб этилади, шунингдек карантин чораларини бузганларга нисбатан қонунчиликда белгиланган тартибда интизомий чоралар қўлланилади, дея хабар қилди Соғлиқни сақлаш вазирлиги.
Тошкент шаҳри, Қорақалпоғистон Республикаси, вилоятлар марказларида 23 мартдан жамоат жойларида шахсий ҳимоя воситалари (ниқоб)сиз бўлган шахсларга «огоҳлантириш» берилади.
25 март куни соат 6:00 дан бошлаб ушбу ҳолат қайд этилса — базавий ҳисоблаш миқдорининг 1 баробари (223 минг сўм) миқдорида, мазкур ҳолат яна қайтариладиган бўлса — БҲМнинг 3 баравари (669 минг сўм) миқдорида жарима қўлланилади.

В Узбекистане вводят обязательное ношение масок в общественных местах
С 23 марта лицам без средств индивидуальной защиты (масок), посещающим общественные места в Ташкенте, Каракалпакстане и областных центрах, будет даваться предупреждение, сообщила пресс-служба Министерства здравоохранения со ссылкой на информацию Специальной республиканской комиссии по предупреждению завоза и распространения коронавируса в Узбекистан.
С 6:00 25 марта за нарушение этого правила будет выписываться штраф в размере 1 базовой расчетной величины (223 тысячи сумов), при повторном нарушении штраф составит 3 БРВ (669 тысяч сумов).