Иш ҳақи кечикяптими ёки тўлиқ тўланмаяптими – хабар беринг
Адлия вазирлиги февраль ойида республика бўйлаб ходимларнинг ойлик иш ҳақи юзасидан мурожаатларини онлайн-қабул қилишни бошлаяпти.
Масалан, ўзингизга тегишли бўлган суммани ўз вақтида ололмаётган бўлсангиз ёки пулларингиздан сизнинг розилигингизсиз ушлаб қолинаётган бўлса, электрон шаклда шикоят беришингиз мумкин.
Ҳаволадан ўтиб, ушбу акцияда иштирок этишингиз мумкин. Фамилиянгиз, исмингиз, яшаш манзилингиз ва телефон рақамингизни кўрсатган ҳолда, электрон шаклдаги мурожаатингизни қолдиришингиз мумкин бўлади.
Бундан ташқари, меҳнат соҳасида ҳуқуқларингиз камситилган деб ҳисобласангиз, қуйидаги телефонлар орқали мурожаат қилишингиз мумкин:

В феврале Министерство юстиции начинает онлайн-прием обращений по вопросам ежемесячной заработной платы работников по всей республике.
Подать жалобу в электронном виде можно, например, если вы не получаете полагающиеся вам суммы вовремя или из ваших денег производят удержания без вашего согласия.
Участвовать в стартовавшей акции можно, пройдя по ссылке. Оставить свое обращение в электронной форме можно, указав свою фамилию, имя, адрес проживания и номер телефона.
Кроме этого, если вы считаете, что подверглись дискриминации в сфере труда, можете обратиться по нижеследующим телефонам: