Фарғона вилоятида қўлга олинган сохта МИБ ходими «Тоза ҳудуд» ДУК ҳайдовчиси бўлиб чиқди
Шу йил 7 ноябрь куни Фарғона вилоятининг Риштон туманида яшовчи И.Э. (исмли аёл) ИИБга мурожаат қилган, деб хабар бермоқда Ўзбекистон Республикаси ИИВ Жамоатчилик ва оммавий ахборот воситалари билан алоқалар бошқармаси.
У шу йил 1 ноябрь куни унинг яшаш уйида “Аброр Тошматов” исмли номаълум шахс ўзини туман МИБ ходими деб таништириб, газ ва электр таъминотидан қарздор эканлигини айтиб, алдов йўли билан ундан 330 000 сўм пул олиб, тўлов учун қалбаки маълумотнома бериб кетганлигини маълум қилган.
Ҳолат юзасидан жиноят иши қўзғатилган. Кўрилган чоралар натижасида ушбу жиноятни Риштон туманида яшовчи, аслида «Тоза Ҳудуд» ДУК ҳайдовчиси бўлган Ш.Ж. содир этганлиги аниқланиб, ушланган. Тергов давом этмоқда.

В Ферганской области задержан лже-сотрудник Бюро принудительного исполнения
7 ноября в Риштанском районе Ферганской области гражданка И.Э., проживающая в махаллинском сходе граждан «Ёйилма», обратилась в ОВД. Женщина сообщила, что 1 ноября неизвестный мужчина, представившись сотрудником Бюро принудительного исполнения, заявил о ее долгах за газ и электричество, взял 330 тысяч сумов в их уплату и написал поддельную квитанцию», – сообщили в МВД.
“Аброр Тошматов” — с таким вымышленным именем орудовал подозреваемый.
В ходе принятых мер сотрудниками органов внутренних дел за совершение данного преступления был установлен и задержан гражданин Ш.Ж., проживающий в Риштанском районе. Установлено, что задержанный мужчина  работал водителем в ГУП «Тоза Ҳудуд».